• California dreaming in the 60's•



 

 

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 


Rodney Reyes

Rodney Reyes




• Beköltöztem • :
2019. Jul. 24.

• Hozzászólások száma • :
3

Témanyitás☆ Rod Reyes
☆ Rod Reyes EmptyCsüt. Júl. 25, 2019 2:42 pm


• Rodney Reyes •
I'm not totally useless.
I can be used as a bad example.


• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

[Only admins are allowed to see this image]
becenév
Rod

születési hely és idő
Dakota City, 1941. 04. 01.

életkor
24

foglalkozás
benzinkutas

családi állapot
"anyád nem ezt mondta"

szexualitás
a csöcsöket szeretem

csoport
munkások
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
S
emmi nem lesz belőled fiam! - mondogatta apám mindig, még annál többet anyám. Kisvárosi népek voltunk Nebraskában, a családom mindig is a földeken robotolt és várta a megváltást, miközben semmibe nézték azt, aki mert más utat választani. Talán el is fogadták, hogy ők maguk lesznek senkik életük végéig.
Én nem fogadtam el. Felőlem aztán termesszenek kukoricát, amíg bele nem fulladnak, de én nem leszek a következő generációs farmer, azt meghagynám a bátyámnak, ha neki ez életpálya. Nos, mivel nem igazán fűlött fogam ehhez az egészhez soha, idejekorán elkönyvelték, hogy baszhatom az egészet és úgyis éhen fogok dögleni.
Mert ők aztán nem, mi?

* * *

Mondhatni otthon mindenki így gondolkodott a környezetünkben. Szerintem ők csinálták szarul, szerintük meg én, szóval elég hamar elterjedt a rossz hírem kisváros lévén, a sok pletykás barom meg anyám siránkozása, nem csodálhatják, ha egyre jobban utáltam az egészet.
Egy idő után rámragadt a Naplopó Rodney becenév - igazán megtisztelő -, csak mert nem akartam a földeken elrohadni. Anyám rengeteget bőgött miattam, néha azért megígértem, hogy megjavulok, de két nap múlva újra valami dögös kis bigével szórakoztam a krumpli helyett. Amennyire az öregek nem bírtak, annyival nagyobb volt a sikerem a kiscsajoknál.
Mivel tudtam, honnan szerzehetek cigit meg alkoholt, a rosszkislányokat nem volt nehéz mivel megszerezni, a többit meg... hát ki képes ellenállni nekem? Ugyan, kérlek...

He's a rebel and he'll never ever be any good,
He's a rebel 'cause he never ever does what he should,
But just because he doesn't do what everybody else does,
That's no reason why I can't give him all my love.

Szó mi szó, elég faszán bejött az élet. Aki akar, sírjon csak, ameddig akar, lehet csinálni másképp is és nem is annyira nehéz. Néha azért hajlandó voltam besegíteni, de azért a szórakozás jobban érdekelt. Állítólag annak is jobban örültek volna, hogy még ha a kétkezi melót hanyagolom is, legalább tanulnék, a saját elképzelésemet aligha viselték el.
Ha volt rá épp keretem, akkor egy kis fű is akadt a kezembe, ha nem, akkor megelégedtem az alkohollal is. Az éjszakába nyúló mulatozás és csajozás lett a lételemem, akárhogy könyörögtek, akárhogy próbáltak megtéríteni.
Nem jött be semmi. Én lettem valaki velük ellentétben, és tudtam, hogy ha tovább folytatom, csak jobb lesz minden.

* * *

Enyém volt a város, enyém volt az egész kibaszott világ! Aha. Hittem ezt el 17 évesen baromira. Egész addig, amíg ki nem baszták a cuccaimat a küszöbre, hogy most már elég, elég rossz hírt hoztam már a családra és képtelenek tovább finanszírozni már csak a létezésemet is.
Szabályosan kiraktak otthonról, nincs ezen mit szépíteni. A büszkeségem mondjuk nagyobb volt annál, hogy kicsit is meghatódjak ezen. De nem ám! Senki nem rakhatja csak úgy ki Rodneyt, nehogy azt higgyék, hogy most ők nagyon elbántak velem...

Woman, oh woman, don't treat me so mean,
You're the meanest old woman that I've ever seen.
I guess if you said so
I'd have to pack my things and go.


Felkerestem Bobby bácsikámat, aki hasonló nagyvilági életet élt fiatalon, ezért is lett ő is a család fekete báránya a maga korában. Bobby bá' igazi agglegény, akkor se volt állandó nője, később se lett, de pár italért cserébe olyan csajokat döngetett mindig, hogy én is csak lestem. Azt nem tudom, a pénzt honnan szerezte, de valószínűleg nem a sosevolt-soselesz melóiból.
- Apád még most is a hülye zöldségeit kapálja, mi? - kérdezte egyszer, amikor a teraszon söröztünk egy délután. - Márpedig ez az élet, öcskös, jól jegyezd meg! Jól tetted, hogy otthagytad azt a bagázst, látod, én is így csináltam...
Hát persze, hogy ez a barom lett a példaképem. Más talán példásabbat választott volna, valami tökéletes figurát, akit lehet mutogatni, aki tisztességes. Meg a nagy frászt. Ha unalmasat akartam volna, én is ilyet választok, de távol álljon tőlem bármi ilyesmi is...

* * *

Természetesen nem ő volt az egyetlen, akire felnéztem, de azért történt olyan csoda, hogy néha rá tudott venni a melóra. Szóval apám bekaphatja. Ha bármit is normálisan csinált volna életében, talán még hallgatok is rá, így viszont nem véletlen, hogy Bobby bát választottam helyette.
Ezekből a csöves melókból néha csordogált be ez-az, de persze a nagybátyámat húztam le főként. Aki legalább hagyta is, hiszen hasonló életutat terveztem bejárni, ha nem jobbat...
Tőle kaptam 18. születésnapomra a motoromat, igazi menő járgány - hiába nem voltam tőle akkor elragadtatva. Egy olyan faszitól vette meg, aki már ki akarta volna vágni. De Bobby bá megvette tőle, és hogy tanuljak is valamit, csak félig javította meg, menni ment, csak éppen nem volt valami bizalomgerjesztő a külseje és a fék is szarakodott néha. Úgyhogy innentől rám volt bízva, mit kezdek vele, akkor meg már nem hagytam veszni.
Nem két nap volt, mire kipofoztam, az tuti. De az imidzsemnek jót tett ám, meg persze az egómnak is, mire összeraktam és megtehettem vele az első próbakört.

Night rider, night rider,
He came riding to town.
As the sun was going down,
Saw my baby and he smiled her heart away,
Now what will I do today?

19 voltam, amikor Bobby bá meghalt. Nem sokat örököltem a vagyonából, a nagy része apámékhoz került. Ezt hívják pechnek, nem?
Ők ki lettek segítve, én a nyomorba döntve. Ennyit az aranyéletről. Ahelyett viszont, hogy mentem volna nyalni és sírni, a megörökölt lóvéval meg a motorral karöltve nekiindultam a világnak szerencsét próbálni. Nem sokkal Bobby bá halála előtt kezdett el igazán érdekelni a zene. Bassza meg Elvis, bassza meg Bill Haley meg az összes többi - ha nekik összejött, nekem is fog.
Ezzel a nézettel vágtam neki LA-nak, a kibaszott sztárgyárnak. Csöves környéken, csöves bárokban kezdtem el építeni a kapcsolataim, és ahogy kezdett annyi lenni Bobby bá minden pénzének, muszáj voltam melózni, ugyanis még nem akadtam olyan formára, aki bárminemű sikert biztosíthatna.
Marad a benzinkút, marad a lebuj, marad az, hogy utálok mindenkit, akinek valami bejött. De sosem vallanám be, ha egy fokkal is jobb lennél nálam.

Jobban jársz, ha félsz, mert Rodney Reyes nem az a fajta, akiből senki lesz. Megvolt Dakota City, meglesz Los Angeles is. A világ az enyém - de a csajod biztosan, ha nem figyelsz rá.

Now the only thing a gambler needs
Is a suitcase and a trunk,
And the only time that he's satisfied
Is when he's on a drunk.

Vissza az elejére Go down


Douglas Stern
Adminisztrátor

Douglas Stern




• Beköltöztem • :
2019. Jul. 16.

• Hozzászólások száma • :
61

TémanyitásRe: ☆ Rod Reyes
☆ Rod Reyes EmptyKedd Aug. 06, 2019 1:22 pm


• gratulálok, elfogadva! •
where the dreams come true
✔
Kedves Rodney!
Ezzel a laza és könnyed stílussal kilóra megvettél Very Happy
Tetszik az, hogy idézetekkel választod el a részeket, amik egyébként jellemzik is az olvasottakat.
Olvasmányosan írsz, és még az obszcén kifejezések sem vesznek el ennek értékéből, sőt. Így rajzolódik ki előttünk igazán a karaktered.
Bírnám, ha összejönne Rod álma, és egy napon majd az ő lemezeit hallgathatnánk, szóval remélem, hogy hajtani fogsz ezért, és nem csak a csajok után Very Happy
Elfogadva! Foglalózz, hirdess karikat, plotolj a többiekkel és urald a játékteret!
Kellemes szórakozást!
[Only admins are allowed to see this link][Only admins are allowed to see this link]
Vissza az elejére Go down
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
Gyorsválasz lehetöség

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
California Dreamin' :: • Dreamers • :: Elfogadott Karakterek :: Munkás-